Σάββατο 31 Μαρτίου 2007

"Φιλική" νίκη

Θετικά συμπεράσματα έβγαλε ο Εβαλντ Λίνεν από το χθεσινό φιλικό ματς του Πανιωνίου με την Καλλιθέα, όπου οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν με 3-0. Οι παίκτες του Πανιωνίου έδειξαν σοβαρότητα σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και σίγουρα αυτό ικανοποίσηε τον Γερμανό τεχνικό, που θέλησε με το χθεσινό φιλικό να κρατήσει σε αγωνιστική ετοιμότητα τους παίκτες του. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο με σκόρερ τον Λουίς Λουρέντσο, ο οποίος στο 43ο λεπτό απ’ το σημείο του πέναλτι άνοιξε το σκορ. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στα τελευταία έξι λεπτά του αγώνα. Στο 84 ο Φενάντεζ εκτέλεσε φάουλ και ο Αραβίδης με κεφαλιά πέτυχε το 2-0, ενώ στο 89 μετά από κάθετη πάσα του Παύλου ο Τζιμπούρ με πλασέ πέτυχε το τρίτο γκολ της «κυανέρυθρης» ομάδας.
Ο Εβαλντ Λίνεν χρησιμοποιήσε στο χθεσινό φιλικό ματς: Κένινγκ, Μανιάτη (63’ Μπρέσκα), Σπυρόπουλο, Μπερτέ, Πλετς, Μάκο (63’ Αραβίδης), Κοντέ, Φερναντέζ, Γουνδουλάκη (78’ Παύλου), Λουρέντσο, Τζιμπούρ.