Κυριακή 4 Μαρτίου 2007

Πανιώνια αποτελέσματα

Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ασταμάτητος ο Πανιώνιος! Το συγκρότημα του Νίκου Μαρίνου διέλυσε με 100-46 την Τριγλία στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών διατηρώντας το φετινό της αήττητο. Φέρτε μας τον τίτλοοοοοοοοο!

Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ: Τη δεύτερη εντός έδρας ήττα της σεζόν στην Α1 γνώρισε ο Πανιώνιος Forthnet από τον κακό του δαίμονα Πανελλήνιο στο γήπεδο του Ελληνικού με 60-66 χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει ξανά στην 4η θέση της βαθμολογίας της Α1. Οι κυανέρυθροι δίχως να πιάσουν σπουδαία απόδοση και παρότι είχαν το προβάδισμα μέχρι τρία λεπτά πριν το φινάλε στα τελευταία λεπτά δέχθηκαν καθοριστικά καλάθια και υποχρεώθηκαν σε αυτή την οδυνηρή ήττα.

Α2 ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ: Ο πανιώνιος νίκησε 22-17 τη Νέα Ιωνία και παραμένει σταθερά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς, ενώ πρώτο είναι το Κορωπί με 19.

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Πανιωνίου που επικράτησε με 3-2 του Αιγάλεω. τα σετ ήταν 25-19, 25-20, 13-25, 15-25, 9-15