Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2008

'Κοιμήθηκε" ο Εβαλντ, ηττήθηκε ο Πανιώνιος

Αλλη μια τσάμπα ήττα για τον Πανιώνιο. Ενα τραγικό λάθος (πάλι...) στην άμυνα και ο βαθύς... "ύπνος" του Εβαλντ Λίνεν στον πάγκο, "έφτιαξαν" την ήττα των "κυανέρυθρων" στο Αλκαζάρ. Ο Εβαλντ δεν πήρε χαμπάρι τις αλλαγές του Δώνη, άφησε την ομάδα αβοήθητη για 90 λεπτά (είχε κάνει μια αλλαγή, όταν ο Δώνης είχε ρίξει στο ματς Καλατζή, Μετίν, Ζουράφσκι...) και ξαφνικά όταν χάναμε 1-0 θυμήθηκε να κάνει δυο μαζεμένες αλλαγές στις καθυστερήσεις!!! Και όμως όλα έδειχνα ότι ο Πανιώνιος μπορούσε να πάρει τουλάχιστον έναν βαθμό, όμως δεν αρκεί η προσπάθεια των παικτών στο γήπεδο θα πρέπει και ο προπονητής κάποια στιγμή να τους βοηθάει...
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Έβαλντ Λίνεν): Κρέσιτς, Μαϊστόροβιτς, Μανιάτης (92’ Σκούφαλης), Ντιαβαρά, Κουτσόπουλος, Νικολάου, Μάκος, Κουμορτζί (65’ Καπετάνος), Φερνάντες, Αραβίδης (92’ Γουνδουλάκης), Χούτος

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ

Με 1-0 νίκησε η ομάδα νέων του Πανιώνιου την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ στις εγκαταστάσεις των Δένδρων. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Φακίνος στο 33ο λεπτό εκμεταλλευόμενος τις κόντρες στη μεγάλη περιοχή των «βυσσινί». Εκτός του γκολ, οι κυανέρυθροι είχαν ακόμη δύο καλές στιγμές με τον Φακίνο (κεφαλιά άουτ στο 55ο λεπτό και απόκρουση του Μπαϊμάκη σε κοντινή προβολή στο 63ο). Ο διαιτητής Α. Μπουμαρσόπουλος (με βοηθούς τους Βλιώρα και Ακρίβο) παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Όντο και Παπαβασιλείου.
Πανιώνιος: Μπόμπολης, Κόκκαλης, Μπουρελάκος, Ηρακλής, Μπίνας, Γουσούλης, Φουντουκίδης, Παπαβασιλείου (77 Τσαουσάι), Κοντοχρήστος (69 Τσαραούσης), Φακίνος (90 Λαζούρας), Κοντοές (88 Μανιάτης).