ΑΠΟ ΤΙΣ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ...

«ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ & ΜΠΛΕ»! O ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ONLINE... στη διεύθυνση pan-ola.blogspot.com

Πέμπτη 24 Μαΐου 2007

Απρόσμενη ήττα στο πόλο

Την ήττα με 14-13 (στα πέναλτι...), στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, γνώρισε η ομάδα πόλο του Πανιωνίου από την Βουλιαγμένη, χάνοντας έτσι το πλεονέκτημα της έδρας για την πρώτη φάση των πλέι-οφ της Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών. Η "κυανέρυθρη" ομάδα έχει την ευκαιρία την Παρασκευή (25/5) στο Λαιμό να ισοφαρίσει και να παίξει σε τρίτο ματς την πρόκριση για την τετράδα, όπου το νικητή του ζευγαριού περιμένει ο Εθνικός. Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-3, 2-2, 0-3. Τα τρίλεπτα της παράτασης: 0-0, 1-1. Στα πέναλτι: 4-5. Τα γκολ (στον κανονικό αγώνα και την παράταση): ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αναστασιάδης 2, Γκέργκελι 2, Μουρίκης 2, Μιράλης, Τσόκας, Μπέιλι.