ΑΠΟ ΤΙΣ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ...

«ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ & ΜΠΛΕ»! O ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ONLINE... στη διεύθυνση pan-ola.blogspot.com

Κυριακή 1 Μαρτίου 2009

Πανιώνιος - Γκαγκάτσης 1-2

Πίκρα. Απογοήτευση. Οργή. Οι παίκτες προσπάθησαν, έπαιξαν κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, αλλά στο ελληνικό πρωτάθλημα αν δεν είσαι ευνούμενος του Γκαγκάτση δεν έχει τύχη! Ο Παπασταμάτης ήρθε μας "καθάρισε" και έφυγε! Ναι σήμερα ο διαιτητής διαμόρφωσε το σε βάρος μας αποτέλεσμα. Ο Μουσλίμοβιτς στο δεύτερο γκολ, στη σέντρα του Κονσεϊσάο σπρώχνει τον Κουτσόπουλο. Δεν σφύριξε ούτε ένα φάουλ έξω από τη περιοχή του Παοκ. Εβγαλε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μάκο για μαρκάρισμα πάνω στη φάση. Ολα τα αμφισβητούμενα τα έδινε στον Παοκ. Και έτσι χάσαμε. Λυπάμαι που θα το πω αλλά στην ΠΑΕ πολύ αργά κατάλαβαν ότι κάτι τρέχει με τη διαιτησία.

Υ.Γ. Υπάρχει ανατροπή του Μπαλάφα από τον Κουμορτζί στο Α' ημίχρονο. Μακάρι να το είχε δώσει. Γιατί στο Β' ημίχρονο μας έπαιξε 90-10...

Υ.Γ. 2: Η είσοδος στον αγώνα του Ντελούρα ήταν λάθος και φάνηκε στη φάση που δεν έδωσε σωστά τη μπάλα στον Εστογοιανοφ. Επίσης γιατί δεν έγινε (πάλι...) τρίτη αλλαγή; Λάθη που συνέβαλλα στην απροσδόκητη ήττα μας.