ΑΠΟ ΤΙΣ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ...

«ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ & ΜΠΛΕ»! O ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ONLINE... στη διεύθυνση pan-ola.blogspot.com

Σάββατο 11 Απριλίου 2009

Παλληκάρι στο Αιγάλεω

Ο Πανιώνιος παίζοντας εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο δεν ανησύχησε ιδιαίτερα και επιβλήθηκε του Αιγάλεω με 76-53. Το "σίτι" θα παίξει την παραμονή του στον αγώνα με τα Τρίκαλα.

Ο Πανιώνιος έδειξε από την αρχή πως ήθελε να είναι το αφεντικό παρότι το Αιγάλεω είχε ανάγκη τη νίκη για να πάρει προβάδισμα στην υπόθεση παραμονή.

Οι "κυανέρυθροι" εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη και την αστοχία των γηπεδούχων με συνέπεια από πολύ νωρίς να ανεβάσουν τη διαφορά. Αξίζει να σημειωθεό ότι λίγο πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 44-20.

Στην επανάληψη το Αιγάλεω προσπάθησε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και μείωσε στους έντεκα (58-47) στις αρχές της τέταρτης περιόδου, όμως και πάλι ο Πανιώνιος βρήκε τις απαραίτητες λύσεις στην επίθεση δίνοντας τέλος στην υπόθεση νίκη.