Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2009

Ηττα στο Παγκρήτιο, αλλά...

Δεν παίξαμε καλά. Δεν είχαμε τύχη (στο Β' ημίχρονο κάναμε τουλάχιστον πέντε φάσεις για γκολ). Ο Γιώτης Σταματόπουλος ανακάτεψε την 11άδα χωρίς λόγο. Η διαιτησία μας "χειρούργησε" πάλι. Ετσι χάσαμε 2-0. Πρώτη ήττα αλλά και σαφέστατο (διαιτητικό) μήνυμα για το ματς της Κυριακής με το Αεκ. Ο κύριος Τριτσώνης του συνδέσμου Αθήνας μας πέρασε "στεγνό καθάρισμα". Δεν έδωσε πέναλτι στο 2ο λεπτό σε ανατροπή του Εστογιανόφ, η πρώτη κίτρινη στο Μάκο δεν υπάρχει και φυσικά όταν ο Μάκος του έδωσε την ευκαιρία τον απέβαλε! Για έναν ακόμη αγώνα η διαιτησία μας περνάει πριονοκορδέλα (Σέρρες, Κομοτηνή, Καραϊσκάκη...). Πότε επιτέλους θα μιλήσει η ΠΑΕ; Στηρίζει ακόμα τη διαιτησία;

Μπέλιτς, Μπερτέ, Ρεκόμπα, Κουτσόπουλος (62' Χούτος), Μάκος, Εστογιανόφ, Ντελούρα (59' Σκούφαλης), Μαϊστόροβιτς, Κοντοές, Νικολάου, Τζαβέλας